Ochrana osobních údajů

Povinnost chránit osobní údaje klientů, pacientů atd. pro organizace vyplývá ze zákona č. 101/2000 Sb. O ochraně  osobních údajů.

 Nebezpečí pro organizace, na které se zákon o ochraně osobních údajů vztahuje, spočívá především v nedokonalém zabezpečení proti útoku zvenčí na počítače případně počítačové sítě, kde se tato data zpracovávají a uchovávají. Největší hrozba spočívá  v připojení této techniky do internetové sitě.

 MLA technologie umožňuje dokonale bezpečné připojení počítačů respektive počítačových sítí k internetu při stoprocentní garanci  ochrany  dat. Řešení spočívá v doplnění počítačů buď o externího zařízení MLA Switch nebo o doplnění interní verze do MLA Workstation, což  umožní v počítači vytvořit veřejnou a důvěrnou zónu, první pro stahování pošty a obecně pro práci s internetem, druhou pro zpracování chráněných dat. 

 

 

Pro bezpečný jednosměrný přenos dat mezi oběma zónami lze použít MLA datová dioda.

Toto koncept umožňuje vytvářet na počítačích a v sítích otevřené a důvěrné zóny, se kterými uživatel pracuje jako se zónou jedinou. Data mezi nimi lze přenést pouze prostřednictví datové diody.

Positron labs s.r.o, 2009
Code: Jiří Honomichl