Technologie MLA

MLA technologie je dokonalou odpovědí na současné bezpečnostní hrozby. Poprvé v historii moderního IT můžete brouzdat najednou na internetu a zároveň zpracovávat vysoce citlivá data. Technologie MLA poprvé v historii garantuje, že vám žádné on-line napadení viry, spyware či jiným zákeřným software nehrozí. Ochrana vašich dat je stoprocentní a použitá technologie nemá žádná slabá místa.

Produkty MLA jsou  pro své bezpečnostní vlastnosti vysoce ceněny i složkami a organizacemi zpracovávající extrémně citlivá data.  V současné době neexistuje žádné, a to ani teoretické riziko, narušení bezpečnosti dat za použití této technologie.

Základem unikátní technologie MLA je plně hardwarové zařízení  MLA Bridge, které slouží  ke slučování videosignálů z různých systémů. Cílem je slučování obrazů jednotlivých aplikačních oken poskytovaných více systémy, zobrazovaných zpravidla na více monitorech, do obrazu jednoho a jeho zobrazení na jediném monitoru, a zpětně pak automaticky přesměrovat vstupy od jediné sady klávesnice a myši právě do toho systému,  jehož  aplikační okno  si uživatel na obrazovce zvolil.

Unikátnost zařízení spočívá  především:

· V absenci jakéhokoli software, který by mohl sloužit jako nebezpečné prostředí pro škodlivý kód vůči vašim systémům,
· V totálním oddělení a neprostupnosti zdrojových systémů,
· V univerzálnosti použití, jehož jediným předpokladem je dnes naprosto běžný DVI signál od zdrojových systémů,
· V inteligenci zařízení, které umí komunikaci uživatele se zdrojovými systémy přepínat pouze na základě znalosti videosignálu.

Zařízení MLA Bridge sestává ve verzi 1.3 ze dvou desek:

· Video desky a
· tzv. řídící desky

Úkolem video desky je vlastní slučování vstupních DVI signálů do jednoho výstupního DVI signálu. Řídící deska slouží k automatizovanému přesměrování uživatelských vstupů od klávesnice a myši do aktivního systému .

Z následujících obrázků je zřejmé, jak se prostřednictvím zařízení MLA Bridge sloučí informace ze dvou systémů původně zobrazované na dvou monitorech a zobrazí se jako sloučený obraz na jednom monitoru.

 

image5331.pngimage5341.png

Positron labs s.r.o, 2009
Code: Jiří Honomichl